FUTRZAKI

SHADOW
golden retriever

Senior wśród moich futrzaków. Mimo, że to koci blog nie mogło go tu zabraknąć. Urodzony w 2007 roku w hodowli pod Krakowem. Miał epizody wystawowe oraz próbował swoich sił jako psi terapeuta najlepiej jednak sprawdza się w roli domowego - kanapowego ciapka, który co rusz wystawia moją cierpliwość na próbę. Nie będzie sztucznego słodzenia. To nie jest pies idealny a ja nie jestem idealnym przewodnikiem. To mój pierwszy całkowicie mój pies, przy wychowaniu którego popełniłam kilka błędów które zdaje się mi wybaczył a ja zaakceptowałam jego dziwactwa. Po tylu wspólnych latach chyba śmiało mogę powiedzieć, że już dawno się dotarliśmy.

PIXEL - CICIEŁ / KOTEŁ / NIUNIEK

norweski leśny

Może wydać się to dziwne, ale nasz kot mimo wielokrotnych prób ochrzczenia był po prostu CICIKIEM, co patrząc na jego zdjęcie wydaje się absolutnie nie adekwatne. Ale wyszło to tak naturalnie i tak się zadomowiło, że nie sposób było z tym walczyć. 
Nasz pierwszy kot z którym mieliśmy niesamowitą przyjemność obcować zaledwie 3 lata. 
Duży, imponujący, piękny kocur o fantastycznym charakterze. Z jednej strony był tak koci, że chyba bardziej się nie dało. Miał zawsze swoje zdanie, był uparty, robił co chciał z drugiej strony nigdy nie był agresywny, uwielbiał towarzystwo ludzi, pierwszy witał gości w drzwiach, nie w głowie było mu chowanie się po kątach. Zawsze obok mnie. Ogromny koneser surowej wołowiny. 
Niestety nagle zachorował, mimo naszej szybkiej reakcji i 4 dni ciągłej opieki weterynaryjnej nie udało nam się go uratować. 
Odszedł kilka minut po 6 rano, 1 stycznia 2018 roku.
To wydarzenie mnie dobiło, wylałam morze łez. Miałam problem żeby w ogóle spojrzeć na jakiegoś kota. Czas w cale nie leczy ran jednak pomaga zaakceptować to z czym przyszło nam się zderzyć. Nie sądziliśmy, że kiedykolwiek jeszcze zdecydujemy się na kota jednak są to tak magiczne zwierzęta, że nie sposób się im oprzeć. Jesteśmy świadomi, że żadne inny kot go nie zastąpi. Ale też tego nie oczekujemy. Każdy kot - jak człowiek - jest innych i ma do zaoferowania co innego. Trzeba po prostu otworzyć swoje serce na koleją miłość.

Instagram