O MNIE I BLOGU


Cześć!
Z tej strony monitora melduje się Basia, zodiakalny strzelec urodzony w końcówce lat 80-tych.
Jeszcze kilka lat temu twardo i niezłomnie deklarowałam, że jestem psiarą. Nie, żebym jakoś szczególnie deprecjonowała inne gatunki zwierząt czy była obojętna na ich wdzięki, aczkolwiek to właśnie psowate wydawały mi się najbardziej kontaktowe. Żyłam w przeświadczeniu, że jeśli między człowiekiem a zwierzęciem może pojawić się jakaś absolutnie mistyczno - magiczna więź to właśnie z przedstawicielem canis.
Parę lat temu do naszego domu ( tzn mojego i wówczas jeszcze wtedy nie męża ) trafił trzy miesięczny kociak i odmieniło to całkowicie mój sposób myślenia.
Dziś z nadal uważam, że psy są fantastyczne, podziwiam to jak wiele przy odpowiednim przewodniku potrafią zrozumieć jednak ja sama z pełną świadomością i odpowiedzialnością przed sobą i Wami muszę przyznać, że JESTEM KOCIARĄ


Blog KotoweLove, jest w dużej mierze wynikiem fascynacji kocim światem ale jest także miejscem gdzie chciałabym się z Wami dzielić naszą codziennością, która bywa przekomiczna ale potrafi być również zwyczajnie smutna.
Kiedy kilka lat temu zaczęłam szukać informacji co i jak z tym kotem trafiałam na ekstremalnie różne rady. Często wręcz zabobony, które wprowadzone w życie mogły autentycznie skrzywdzić naszego futrzaka.
Nie wystarczały mi porady w stylu kup miskę i wsyp do niej suchych chrupek.
Dziś przychodzę z dozą energii i dociekliwości a także pokory bo wiem, że nie wiem wszystkiego by dzielić się z Wami tym co kocie. 

O czym będzie? 
Na KotoweLove znajdziecie kila głównych kategorii


  • ŻYWIENIE KOTA - Co kiedy i za ile wpakować do miski sierściucha aby był w dobrej kondycji i aby nie zostać głównym chlebodawcą weterynarza. Będziemy testować na zwierzętach i rozbierać na części pierwsze  wszystko co docelowo może znaleźć się w kocim żołądku.

  • ILE KOSZTUJE KOT - Miesięczny raport wydatków na kota oraz roczne podsumowania.

  • WYPOSAŻENIE - O wszystkich zbędnych i nie zbędnych, ładnych i brzydkich, praktycznych i olanych moczem gadżetach dla kotów.

  • ZDROWIE - Kocie choroby, leczenie, profilaktyka 

  • KOTOLOGIA - dział dla absolutnych amatorów, którzy darzą koty miłością platoniczną ale nie wiedzą jak ugryźć temat ( kotów nie gryziemy ;-) ). Z tego działu dowiecie się skąd wziąć kota, jakie choroby mogą mu się przydażyć i w co powinniście się zaopatrzyć na tzw. "dzień dobry"

  • KOTOHOLIZM - choroba która wcześniej czy później dopada ludzi w domu których zamieszkał kot.Nie jest niebezpieczna dla otoczenia, zagrożone są jedynie wszelkie środki materialne jakie się posiadło. Objawia się w tym, że nagle musisz mieć trzydziestypiąty kubek w słodkie kocie łapki i pięćdziesiątąpiątą  poduszkę z podobizną kota. Widzisz wszystko! Skarpetki, bluzki, zegarki... można leczyć. Tylko po co ? ;-)

Instagram